SPRZĄTANIE po zgonach

Telefon alarmowy
24h/dobę

605 22 99 88

SPRZĄTANIE po zgonach

Telefon alarmowy
24h/dobę

605 22 99 88

SPRZĄTANIE PO ZMARŁYCH

Sprzątanie po zgonach to usługa, która musi by wykonywana przez profesjonalny i wyszkolony personel. Wszystko po to, aby umożliwić bezpieczne korzystanie z lokalu i przywrócić go do stanu sprzed zdarzenia.

Nasza firma oferuje usługi z zakresu sprzątania po zgonach z przyczyn naturalnych, samobójstwach, morderstwach, śmiertelnych wypadkach samochodowych bądź innych zdarzeniach losowych. Istnieje także możliwość skorzystania z naszej pomocy przy sprzątaniu samochodów po rozkładzie zwierząt lub w przypadku zalania mlekiem.

Sprzątanie po zmarłych – kontakt przez całą dobę

Wiemy, jak ważne jest uzyskanie jak najszybszej pomocy w tak trudnych sytuacjach jak sprzątanie po zmarłym, dlatego dajemy naszym klientom możliwość skontaktowania się z nami o każdej porze. Nasz telefon alarmowy jest czynny przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej rozpocząć wykonywanie usługi i dotrzymujemy umówionych terminów.

Dlaczego my?

Zadzwoń: (+48) 605 229 988

Sprzątanie mieszkań po zgonie

Zatrudnienie profesjonalnej firmy zajmującej się sprzątaniem po zwłokach jest niezbędne, aby mieszkanie znów mogło nadawać się do użytkowania. To przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Ciało w trakcie rozkładu uwalnia ponad 30 szkodliwych dla zdrowia związków.

Zatrucie nimi może wywoływać dolegliwości ze strony układu trawiennego, gorączkę, kaszel czy duszności.  Z tego powodu niezbędne jest dokładne usunięcie wszystkich niebezpiecznych substancji. Dlatego korzystamy z najskuteczniejszym środków i urządzeń, aby przywrócić mieszkania do poprzedniego stanu. Natomiast wykorzystane do czyszczenia czy dezynfekcji preparaty nie będą miały negatywnego wpływu na zdrowie.

Działamy zgodnie z zasadami BHP, ciągle podnosimy nasze kwalifikacje, aby zapewnić naszym klientom usługi na najwyższym poziomie. Dokładamy wszelkich starań, aby lokal był jak najszybciej gotowy do ponownego zamieszkania lub sprzedaży.

Po gruntownym sprzątaniu, czyszczeniu oraz dezynfekcji wydajemy specjalny certyfikat potwierdzający, że mieszkanie nie stanowi zagrożenia pod względem mikrobiologicznym. Dzięki wykonaniu takiej usługi wartość rynkowa mieszkania może wzrosnąć nawet o 20%. Lokal będzie w pełni bezpieczny i nie pozostaną w nim ślady zdarzenia.

sprzątanie po zmarłych

Sprzątanie po zgonie

Tego typu zdarzenia są naprawdę obciążające. Aby powrót do życia codziennego stał się łatwiejszy, oferujemy nasze usługi sprzątające. Usuniemy wszelkie ślady tkanek miękkich, krwi bądź innych płynów ustrojowych, które mogą być źródłem wielu niebezpiecznych chorób.

Zajmujemy się sprzątaniem po zabójstwach oraz samobójstwach, ale także przypadkami zgonów na skutek wypadów w pracy oraz komunikacyjnych. Realizujemy zlecenia również dla komend Policji, Straży Miejskiej, Prokuratury czy firmy produkcyjnych i przedsiębiorstw. Świadczymy usługi na terenie całego kraju i posiadamy nasze oddziały w 12 miastach.

Sprzątanie po zmarłych – bezpieczeństwo i skuteczność

W naszej pracy stawiamy nie tylko na skuteczność, ale kładziemy także ogromny nacisk na bezpieczeństwo. Dlatego stosujemy profesjonalne środki, które nie stanowią zagrożenia zarówno dla ludzi, jak i środowiska naturalnego. Po zakończeniu sprzątania lokal lub samochód jest wolny od zagrożeń mikrobiologicznych.

Chcemy zapewnić naszym klientom rozwiązania i usługi najwyższej jakości. Naszą efektywność potwierdzają wyniki audytów, które są przeprowadzane przez obsługiwane przez nas przedsiębiorstwa z całej Polskie i krajów UE.

Posiadamy specjalistyczny sprzęt i wykorzystujemy w pracy środki czyszczące i dezynfekujące z atestem. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i opiekę sanitarną, a także zminimalizować ryzyko ze strony zagrożenia sanitarnego wobec sąsiadów. Naszym celem jest również dbanie o wizerunek naszych klientów.

Jak wygląda sprzątanie po zmarłym ?

Praca przy sprzątaniu po zgonie jest znaczenie bardziej złożonym procesem niż tradycyjna usługa sprzątania. Zanieczyszczenia i zagrożenia biologiczne, na które jest narażony personel podczas zwykłego sprzątania, nie są tak niebezpieczne, jak te, z którym spotykają się pracownicy sprzątający po zmarłych. Wykonywanie tego typu usług wiąże się z dużym narażeniem na zatrucia.

Sprzątanie po zmarłych

Źródłem toksyn i patogenów może być krew, fragmenty tkanek miękkich, czy płyny ustrojowe, zwłaszcza jeżeli pozostałości pochodzą z ciała w zaawansowanym stanie rozkładu. Dlatego stosujemy najwyższej jakości odzież ochronną. Prace wykonujemy tylko w szczelnych kombinezonach, specjalnych maskach oraz rękawicach. Zawsze stawiamy zasady BHP na pierwszym miejscu.

Sprzątanie po śmierci to usługa, na którą składa się wiele etapów. Sam przebieg procesu jest uzależniony od rodzaju zgonu, który nastąpił. Istotne jest także czy doszło do rozkładu zwłok i pozostawionego materiału biologicznego. Sprzątanie po zmarłych trwa od jednego do kilku dni. Do pracy przystępuje się po założeniu kombinezonu ochronnego.

Jeśli ciało znajdowało się w stanie rozkładu, najpierw całe pomieszczenie poddane zostaje procesowi dezynfekcji, przy pomocy specjalistycznych środków. Na tym etapie zabezpiecza się również odpady.

Jeżeli zwłoki pozostawały w mieszkaniu przez dłuższy czas i znajdowały się z zaawansowanym stanie rozkładu, konieczne może być zutylizowanie mebli oraz rzeczy osobistych. Nasza firma sprzątająca po zwłokach ma w swojej ofercie również taką usługę. Konieczne jest też opróżnienie mieszkania i dokładane wyczyszczenie wszystkich powierzchni.

Często również przeprowadza się deinsektyzację. Owady przenoszą wiele groźnych chorób i pozbycie się ich jest absolutną koniecznością. Do tych procedur wykorzystuje się ozonowanie, czyli proces mający na celu dezynfekcję i zniwelowanie zapachu rozkładu.

Ozonowanie pomieszczenia po zmarłych

Na czas ozonowania mieszkania składa się czas przygotowania pomieszczenia, zabezpieczenia lub usunięcia sprzętów, sprzątania, uszczelnienia, samej pracy generatora, wietrzenia pomieszczeń do bezpiecznego stężenia ozonu. Należy liczyć, że jest to kilka godzin.

Usuwanie przykrych zapachów ozonem jest mocno wskazane także w przypadku zajść związanych ze śmiercią. Mieszkania sprzątane po zgonie z przyczyn naturalnych czy zewnętrznych często dosłownie przesiąknięte są nieprzyjemną wonią. W takim przypadku ozonowanie mieszkania pozwala na usuniecie zapachu, odkaża, dezynfekuje, zabija szkodniki, pozwala przywrócić pomieszczeniom higieniczne warunki bytowe.

Na czym polega ozonowanie mieszkania? Z uwagi na silne działanie ozonu, wymagane jest jego odpowiednie przygotowanie. W ramach czynności przygotowawczych trzeba odpowiednio zabezpieczyć wyposażenie przed niepożądanym działaniem gazu. Można prowadzić ozonowanie mebli w celu ich dezynfekcji i usunięcia zapachów, ale zbyt duże stężenie ozonu może mieć na nie niekorzystny wpływ – oczywiście profesjonalne ozonowanie uwzględnia takie aspekty.

Ozonowanie pokoju lub mieszkania oznacza konieczność takiego uszczelnienia pomieszczeń, by ozon nie rozprzestrzeniał się w niepożądanych miejscach (np. w innych pokojach czy na klatce schodowej). Następnie uruchamiamy generator ozonu, a pomieszczenia przez  kilka godzin są dostępne wyłącznie dla przeszkolonego personelu, używającego odzieży ochronnej.

W zależności od oczekiwanego efektu i powodu, dla którego decydujemy się na ozonowanie mieszkania, może wystarczyć jeden zabieg lub trzeba będzie powtórzyć go kilka razy.

Jak wygląda lokal po sprzątaniu po zgonie?

Lokal po przeprowadzeniu wieloetapowego procesu sprzątania jest oczyszczony i zdezynfekowany.

W przypadkach, kiedy jest to konieczne, pomieszczenia zostają całkowicie opróżnione, a meble i rzeczy osobiste zmarłego zutylizowane.

Zwykle po naszej interwencji lokal w pełni nadaje się do użytku.

Jednak zdarza się, że konieczny będzie remont z uwagi na trwałe zniszczenia czy też konieczność doprowadzenia pomieszczenia do stanu odpowiadającego wymogom nowych lokatorów, czy potencjalnych kupujących.

Sprzątanie po zwłokach, zgonach – cennik

Cennik specjalistycznego sprzątania po zmarłych zależny jest między innymi od okoliczności zejścia i nakładu prac, jakie muszą być wykonane, by mieszkanie przywrócić do stanu używalności.

Może ono różnić się na przykład w przypadkach, gdy omawiamy cennik sprzątania po zgonach naturalnych, a wypadkach losowych. Również wielkość i stan samego pomieszczenia czy konieczność ewentualnej utylizacji wyposażenia mają wpływ na końcową wycenę sprzątania po zwłokach.

W celu ustalenia dokładnej kwoty prosimy o kontakt pod całodobowym telefonem alarmowym.

Sprawdź szczegóły sprzątania po zmarłych w Warszawie.

Telefon 24h/7

(+48) 605 22 99 88

FAQ – jak przebiega sprzątanie po zgonie?

Czas sprzątania po zgodnie zależny jest od kilku czynników. Kluczowe jest to, jak długi czas upłynął od zgonu i od odkrycia ciała, ponieważ wiąże się to ze stopniem skażenia mikrobiologicznego, do jakiego mogło dojść w mieszkaniu. To, jak długo będzie trwało sprzątanie po śmierci, zależy również od jej charakteru i obecności w miejscu zdarzenia płynów ustrojowych czy też tkanek. Ważny jest również stan samego pomieszczenia – zaniedbanie i zabrudzenie może powodować np. obecność owadów czy gryzoni, które również należy usunąć.

Sprzątanie po zgodnie, w zależności od wyżej wspomnianych okoliczności, może więc trwać od jednego do nawet 3-4 dni w szczególnie wymagających przypadkach.

Procedurę dezynfekcji po zwłokach powinno się powierzyć w ręce fachowców. Jest to wymagająca praca, do której potrzebna jest wiedza, umiejętności, specjalistyczne środki odkażające i znajomość zasad posługiwania się nimi. Konieczna jest także wysoka odporność psychiczna, stąd też samodzielne wykonywanie dezynfekcji po śmierci odradzamy członkom rodziny i osobom postronnym.

Wyrzucenie rzeczy z mieszkania po śmierci nie musi być konieczne. Zależy to od ich stanu i stopnia, w jaki były narażone na kontakt z materiałem biologicznym. Część wyposażenia można oczyścić i zdezynfekować na miejscu w mieszkaniu, część wymaga dłuższej procedury i może wiązać się np. z koniecznością wymiany tapicerki. Zdarzają się jednak i takie przypadki, kiedy wyposażenie mieszkania osoby zmarłej należy wynieść i zutylizować ze względów sanitarnych, z uwagi na stopień zniszczenia bądź zużycia, czy nieopłacalność przywrócenia im pełni właściwości.

Pamiątki, dokumenty i przedmioty wartościowe dezynfekujemy, a następnie przekazujemy w ręce osoby zlecającej sprzątanie mieszkania po zgonie. Jeśli takie jest jej życzenie, może ona też, przy zastosowaniu się do naszych zaleceń, osobiście wskazać te przedmioty. Spiszemy je, przeprowadzimy ich dezynfekcję, a następnie przekażemy zleceniodawcy.

Koszt usługi sprzątania po zmarłych zależny jest od okoliczności zgonu, wystąpienia i rodzaju skażenia biologicznego, metrażu mieszkania, jakie należy oczyścić i zdezynfekować. Duże znaczenie ma także ilość wyposażenia i przedmiotów, które należy wywieźć do utylizacji i stan mieszkania. Kosztorys sprzątania mieszkania po śmierci przygotujemy przed przystąpieniem do realizacji usługi.

Sprzątanie po zgodnie prowadzone jest z wykorzystaniem środków ochrony osobistej, specjalistycznych środków chemicznych i urządzeń służących do odkażania. Osoby nieposiadające odpowiedniej wiedzy nie powinny więc brać w nim udziału. Jest to też związane z wymogami zasad BHP oraz obowiązującymi przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. Uczestnictwo w sprzątaniu po śmierci wiąże się także z możliwością szoku psychicznego, ze względu na drastyczne nieraz widoki.

KONTAKT

DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

Telefon alarmowy czynny

24h/7 dni w tygodniu

tel: (+48) 605 22 99 88

e-mail: biuro@sprzataniepozgonie.pl

www.sprzataniepozgonie.pl