telefon alarmowy 24h/dobę

Sprzątanie po samobójstwach i zabójstwach

Sprzątanie po samobójstwach i zabójstwach

Odejście bliskiej osoby nigdy nie jest łatwe. Szczególnie wtedy, gdy dochodzi do tego z powodów tak gwałtowny, jak samobójstwo i zabójstwo. Dramat osobisty, obciążenie psychiczne, czynności procesowe, procedury związane z pogrzebem – wszystko to jest bardzo obciążające dla rodziny i bliskich.

Dodatkowo pozostają czynności tak prozaiczne, ale przecież konieczne, jak sprzątanie po samobójstwie i zabójstwie. Te jednak warto pozostawić profesjonalistom, czyli firmie wyspecjalizowanej w świadczeniu najwyższej jakości usług. Wiemy też, jak obciążający dla naszych klientów jest taka sytuacja, wszystkie prace prowadzimy z poszanowaniem godności osób, które odeszły.

Dostępność 24h/7

Nasz telefon alarmowy dostępny jest całą dobę, przez 7 dni w tygodniu

tel: (+48) 605 22 99 88

Indywidualne podejście
Zakres każdej usługi dobieramy indywidualnie, tak aby jak najlepiej odpowiedzieć na Państwa potrzeby.

Oferujemy wszystkie etapy sprzątania po pożarze.

zadzwoń i dowiedz się więcej

Dlaczego postawić na fachowców?

Okres bezpośrednio po odejściu bliskiej osoby zazwyczaj jest czasem bardzo traumatycznym. Zabójstwo oznacza zgon gwałtowny, nieprzewidziany, często powiązany z innymi zdarzeniami o charakterze przestępczym. Samobójstwo bliskiej osoby również jest tragedią, zwłaszcza gdy mamy przekonanie (często słuszne) że mogliśmy coś zrobić, by temu zapobiec.

Każde z tych zdarzeń może boleśnie odcisnąć się na psychice. Obejmuje to także obcowanie ze skutkami zdarzenia. Osobiste sprzątanie po samobójstwie osoby bliskiej może na długo zapaść w pamięć. Korzystanie z usług sprzątania po samobójstwach zdejmuje z bliskich chociaż to jedno obciążenie i pozwala im w prawidłowy sposób przeżyć żałobę.

Z analogicznych powodów również usuwanie śladów po zabójstwach warto powierzyć profesjonalistom. W tym przypadku są one niekiedy tak szokujące i przepełnione brutalnością, że bliscy nie powinni ich nawet oglądać, nie mówiąc o samodzielnym sprzątaniu.

Są to powody skierowane są na dobrostan psychiczny najbliższych. Jednak równie ważne są kwestie związane z samym bezpieczeństwem obcowania z materiałem biologicznym, jak tkanki twarde i miękkie (w tym krew), które mogą pozostawać na miejscu zdarzenia.

Odpowiednio staranne oczyszczenie powierzchni i przedmiotów, które miały kontakt z ciałem oraz tkankami jest kluczowe, by przywrócić pomieszczeniu i otoczeniu funkcjonalność.

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w sprzątaniu po zmarłych.

Jesteśmy w tym specjalistami, posiadamy odpowiednie certyfikaty z zakresu sprzątania po zgonach i dezynfekcji funeralnej. Prowadzimy te czynności od wielu lat, zarówno w przypadku zejść naturalnych, jak i nagłych.

zadzwoń i dowiedz się więcej

Szkolenia i uprawnienia

Nasza firma jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji, zrzeszającego profesjonalnych usługodawców branży Pest Control. Przestrzegamy norm i wytycznych związanych branżą, w której działamy.

Profesjonalizm
Wystawiamy wszystkie niezbędne dokumenty, potwierdzające wykonaną usługę. Do sprzątania używamy profesjonalnego sprzętu, co w połączeniu z naszym wieloletnim doświadczeniem gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług.
Kompleksowa usługa
Wiemy, że moment, w którym trafiają do nas klienci, jest trudny. Dlatego nasza usługa obejmuje wszystkie elementy czyszczenia po pożarze. Zajmiemy się też usunięciem wyposażenia mieszkania, wyczyścimy otoczenie oraz zdezynfekujemy dom.

Usuwanie śladów po samobójstwach

Samobójstwo bywa popełniane na wiele sposobów. Niektóre z nich pozostawiają ciało nietknięte, w wyniku innych dochodzi do gwałtownego wypłynięcia płynów ustrojowych, jak krew czy mocz. Nasze działania w zakresie sprzątania po samobójstwie są więc zależne od tego, jaki stan zastajemy na miejscu zdarzenia. Wpływa na to również to, jak dużo czasu płynęło od zdarzenia. Chodzi tu zarówno o jego odkrycie, jak i o zakończenie czynności związanych z oględzinami zwłok i rzeczy, wynikających z przepisów prawa.
Naturalny proces rozkładu zwłok może powodować, że profesjonalne sprzątanie po samobójstwach może mieć różną postać. Różny może też być wpływ ciała oraz jego wydzielin na otoczenie. Jednakże jako firma sprzątająca po samobójstwach od wielu lat, możemy założyć, że jesteśmy przygotowani na wszystkie ewentualności.

Czego nie można powiedzieć o osobach prywatnych, które takie czynności chciałyby podjąć samodzielnie. Pomijając aspekt wizualny, który już sam w sobie w mocny sposób utrudnia sprzątanie po zabójstwach, obcować musimy z drobnoustrojami, czynnikami potencjalnie chorobotwórczymi oraz charakterystycznym zapachem, który zwykle towarzyszy miejscu zdarzenia.

Jest on szczególnie mocno nasilony, gdy od zdarzenia minął dłuższy czas albo doszło do niego w lecie czy w pomieszczeniu niewentylowanym. Stąd też jedną z czynności, jakie prowadzimy w ramach profesjonalnego sprzątania po samobójstwach jest dezodoryzacja, czyli usuniecie zapachów z pomieszczenia.

zadzwoń i dowiedz się więcej

Profesjonalne sprzątanie po zabójstwach

Z technicznego punktu widzenia nie ma różnicy, po jakiego rodzaju zejściu sprzątamy pomieszczenia. W zależności od charakteru śmierci i czasu jaki od niej upłynął może to być zarówno jeden pokój, jak i całe mieszkanie.
Warunkowane jest to bezpieczeństwem przyszłych i obecnych lokatorów a także ich sąsiadów. Wnikanie płynów ustrojowych w podłogi, ściany, wyposażenie powoduje, że konieczne jest zastosowanie profesjonalnych środków czyszczących, penetrujących materiał, neutralizujących zagrożenie, odkażających.

Sprzątanie po zabójstwie z wykorzystaniem tzw. chemii domowej jest z punktu widzenia profesjonalistów dalece niewystarczające.

Nawet jeśli powierzchnie wydają się czyste, to siedliskiem bakterii pozostać mogą szczeliny i szpary, mogą one wnikać pod okładziny podłogowe i ścienne czy głęboko w tynk.

Mamy wiele lat doświadczenia jako firma sprzątająca po zabójstwach, dysponujemy więc wiedzą i umiejętnościami, koniecznymi do wykonywania tej pracy.

Jak wygląda sprzątanie po zabójstwie i samobójstwie?

Pierwsze czynności sprzątania po zgodnie samobójczym skupiają się na przygotowaniu miejsca pracy. Należy z niego usunąć meble, sprzęty i wyposażenie. Na czas sprzątania, ozonowania i odkażania albo na stałe. Ten drugi przypadek zachodzi, jeśli są skażone wydzielinami w takim stopniu, że nie jest możliwe ich wyczyszczenie albo jest to zbyt kosztowne czy pracochłonne (decyzję oczywiście podejmuje wynajmujący). Utylizacja wyposażenia skażonego materiałem biologicznym przebiega według wytycznych sanitarnych.

W zależności od charakteru zgonu i wyglądu miejsca zdarzenia może być konieczna ingerencja w podłogi czy ściany. Zdjęcie okładzin, jak panele, parkiet, boazeria jest uciążliwe dla mieszkańców, ale pozwala przeprowadzić kompleksową usługę sprzątania. Pozostające w takich miejscach drobnoustroje będą niemożliwe do usunięcia i będą mogły niekorzystnie wpływać na zdrowie osób bytujących w pomieszczeniu.

Sprawdź nasze oddziały:

Naszą działalność prowadzimy z nastawieniem na skuteczność i jak najszybsze przywrócenie pomieszczeń do stanu używalności.

Stąd też pozostajemy do dyspozycji przez 7 dni w tygodniu i o każdej porze, świadcząc usługi sprzątania po zabójstwach i samobójstwach na terenie całej Polski. Posiadamy oddziały techników w dwunastu miastach w kraju. Są to: Warszawa, Kraków, Łódź, Szczecin, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Białystok, Lublin, Katowice, Rzeszów, Toruń.

Wszelkie ślady biologiczne są usuwane – krew, wydzieliny, tkanki. Są to czynności wymagające zarówno wytrzymałej psychiki, jak i znajomości procedur sprzątania i dalszego postępowania z materiałem biologicznym.

zadzwoń i dowiedz się więcej

Dezynfekcja pomieszczenia po zabójstwie lub samobójstwie

Sprzątamy pomieszczenia z użyciem profesjonalnych środków, a także dezynfekujemy, wykorzystując metody chemiczne oraz ozonowanie. Ta procedura pozwala na usunięcie drobnoustrojów, jednocześnie zaś jest skuteczna w zwalczaniu pasożytów i insektów, które również mogą być obecne na miejscu zajścia. Właśnie z uwagi na silne działanie utleniające ozonu, pomieszczenie powinno być wcześniej opróżnione z mebli i wyposażenia.
Taki materiał biologiczny stanowi naturalną pożywkę dla drobnoustrojów, które mogą się w nim namnażać.

Dodatkowo z powodów formalnych, jak oględziny ubezpieczyciela czy odpowiednich służb, sprzątanie po krwi nie zawsze może być przeprowadzone bezpośrednio po zanieczyszczeniu przez nią danej powierzchni.

Tym bardziej więc wskazane jest powierzenie tego zadania profesjonalistom, posiadającym środki, wiedzę i możliwości, by sprzątnąć krew i zneutralizować niebezpieczeństwo.

Dezynfekcja po samobójstwach i zabójstwach

Wydzieliny, tkanki miękkie czy nawet części ciała obecne na miejscu wypadku mogą powodować jego skażenie. By temu przeciwdziałać, warto wdrożyć odpowiednią procedurę dezynfekcji po wypadku.

Powierzając ją profesjonalistom, nie zaś próbując wykonać to na własną rękę i bez fachowej wiedzy. Dezynfekcja chemiczna czy ozonowanie po wypadku oznaczają, że usunięte zostaną z niego drobnoustroje, mogące powodować zagrożenia dla zdrowia.

Ozonowanie – oraz inne metody dodatkowe – pozwalają także na usunięcie z pomieszczeń przykrego zapachu towarzyszącego rozkładowi ciała. W razie konieczności działania dezodoryzacji i dezynfekcji można rozszerzyć na dalsze pomieszczenia, na przykład klatkę schodową.

Ozon, z racji swoich antyseptycznych właściwości, jest uważany za jeden z najsilniejszych środków dezynfekujących. Jest używany przez profesjonalne firmy zajmujące się dezynfekcją i dezodoryzacją mieszkań i pomieszczeń. W przypadku części wirusów działanie utleniające ozonu może hamować ich namnażanie albo niszczyć je.

Ozonowanie wpływa agresywnie również na inne organizmy żywe. Stąd też efektem stosowania tej metody jest np. wytępienie takich owadów, jak prusaki, pluskwy, wszy, pchły, pająki czy rybiki.

Czy ozonowanie jest bezpieczne dla ludzi? Tak, ale ozonowanie musi być przeprowadzone z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa dla osób postronnych i pracowników (uszczelnienie pomieszczeń, odzież ochronna) przez profesjonalnych pracowników.

zadzwoń i dowiedz się więcej