SPRZĄTANIE po zgonach

Telefon alarmowy
24h/dobę

605 22 99 88

SPRZĄTANIE po zgonach

Telefon alarmowy
24h/dobę

605 22 99 88

SPRZĄTANIE SPECJALISTYCZNE

Sprzątanie „zwykłe” jest codziennością każdego z nas. Wykonujemy je niezliczoną ilość razy w domu czy też w pracy. Jednak nie zawsze doświadczenie z tego typu zajęć da się przenieść na sytuacje wyjątkowe, zwłaszcza gdy musimy oczyścić powierzchnie czy pomieszczenia z materiału biologicznego. Co więcej, w wielu sytuacjach samodzielne próby takiego sprzątania mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, komfort psychiczny, wystawiać na widoki i zapachy, które są na tyle nieprzyjemne, że na długo pozostaną w pamięci.

Sprzątanie specjalistyczne, czyli usługa świadczona przez naszą firmę, to także pewność zastosowania odpowiednich środków i metod, które faktycznie są w stanie usunąć zabrudzenia i zanieczyszczenia, neutralizując przy tym ich wpływ na otoczenie, na przykład przez dezynfekcję czy ozonowanie.

Sprzątanie specjalistyczne

Czym jest sprzątanie specjalistyczne?

Do tej definicji można przypisać wiele różnego rodzaju procesów i czynności. Ich częścią wspólną jest to, że wymagają odpowiednich środków i przygotowania. Przykładowo od firmy świadczącej sprzątanie specjalistyczne może być wymagane posiadanie certyfikatów, zezwoleń, potwierdzonych szkoleń branżowych, działania zgodnie z normami EAN i przepisami sanitarnymi. Szczególnie jeśli te specjalistyczne prace sprzątające dotyczą obcowania z odpadami biologicznymi, jak resztki tkanek miękkich, co dotyczy sprzątania krwi czy rozkładających się zwierząt.

W czasie sprzątania specjalistycznego używane są też środki czyszczące, odkażające (dezynfekujące), które nie są dostępne w gospodarstwach domowych i wymagają zachowania zasad bezpieczeństwa podczas ich używania. Oczywiście firma świadcząca sprzątanie specjalistyczne dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym, czyli sprzętem, pozwalającym na uzyskanie maksymalnej skuteczności prowadzonych czynności.

Sprzątanie po rozkładzie zwierząt

Problem ze zwierzętami padłymi lub zabitymi występuje na przykład w gospodarstwach indywidualnych, zwłaszcza domach jednorodzinnych położonych na terenach otwartych i blisko lasu. Również w przestrzeni miejskiej, zarówno ogólnodostępnej, jak i na terenie budynków mieszkalnych, na przykład w piwnicach, na strychach, w altanach śmietnikowych.

Zadzwoń: (+48) 605 229 988

Usunięcie padłych zwierząt i sprzątanie po rozkładzie jest zaś konieczne, co reguluje między innymi Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi i Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zwłoki zwierząt dzikich, bezdomnych, zabłąkanych zwierząt domowych czy gospodarskich muszą być nie tylko uprzątnięte, ale także zutylizowane.

Nasza firma oferuje też sprzątanie samochodów po rozkładających się zwierzętach. Są one szczególnie niebezpieczne dla kierowcy i pasażerów, z uwagi na łatwe osadzanie się  drobnoustrojów na miękkich częściach wyposażenia auta, jak tapicerka czy podsufitka. Jednym z elementów działalności jest sprzątanie rozkładających się ryb, które prócz zagrożenia mikrobiologicznego niosą ze sobą bardzo mocne wrażenia zapachowe – odór może skutecznie i przez długi czas uniemożliwiać korzystanie z samochodu czy z pomieszczenia.

Rozkładające się zwierzęta rodzą niebezpieczeństwo dla otoczenia, w tym również dla osób, które próbują sprzątnąć padlinę bez odpowiednich środków i przeszkolenia. Padlina, płyny ustrojowe, wydzieliny, pozostałości tkanek mogą być zawierać patogeny, zagrażające zdrowiu i życiu ludzi – niektóre bakterie gnilne wytwarzają toksyny uszkadzające układ nerwowy i narządy wewnętrzne. Specjalistyczne sprzątanie rozkładających się zwierząt jest wymagane dla zachowania bezpieczeństwa otoczenia.

W ramach sprzątania padliny prowadzimy też czynności dezodoryzacji, czyli usunięcia uciążliwej woni, jaką nieuchronnie zostawiają po sobie rozkładające się zwłoki zwierząt.

Sprzątanie po zalaniu mlekiem

Wylanie mleka w samochodzie, na łóżko, sofę czy dywan jest wypadkiem stosunkowo częstym, wręcz prozaicznym, a przecież może powodować zaskakująco negatywne skutki. Rozlane mleko powinno być usunięte natychmiast i nie tylko powierzchownie, ale z jak największą starannością.

Zdecydowanie nie należy tego odkładać, bo przekroczenie punktu krytycznego oznacza, że konieczne może być skorzystanie z profesjonalnego sprzątania rozlanego mleka. Procesy fermentacji mleka następuje bowiem bardzo szybko, a jako płyn ma ono tendencję do wnikania w głąb powierzchni czy rozlewania się w miejscach, które nie są łatwo dostępne czy są wręcz niewidoczne.

Zapach „skisłego” mleka w samochodzie pojawia się tym szybciej, im wyższa temperatura panuje wewnątrz pojazdu czy pomieszczenia. Może on być tak intensywny i uciążliwy, że do prób jego samodzielnego usunięcia konieczne będzie wielokrotne mycie, pranie, czyszczenie, demontaż części samochodu czy elementów wyposażenia mieszkania.

Możemy z doświadczenia powiedzieć, że uciążliwość tych czynności jest tak duża, że o wiele prościej, szybciej i skuteczniej jest zwrócić się do firmy, która zajmuje się profesjonalnie usuwaniem zapachu zepsutego mleka oraz bakterii uczestniczących w procesie fermentacji.

Sprzątanie specjalistyczne – dla kogo?

Nasze usługi kierowane są do osób fizycznych, instytucji, klientów biznesowych, firm. W każdym z tych miejsc może okazać się, że konieczne jest sprzątanie specjalistyczne, którego nie da się lub nie powinno się przeprowadzać siłami własnymi lub personelu. Naszą główna działalnością jest sprzątanie po zgonach, co wymusza konieczność restrykcyjnego zachowania norm bezpieczeństwa i spełniania standardów sanitarnych.

Współpracujemy z Policją, Strażą Miejską, Prokuraturą, hotelami, domami opieki, sanatoriami, zarządcami nieruchomości. Umiejętności, przeszkolenia i wiedzę wykorzystywaną w dezynfekcji funeralnej i kompleksowym sprzątaniu po zgonach przenosimy na inne, również wymagające, usługi sprzątania. Są one zresztą mocno powiązane, chociażby w takich aspektach jak sprzątanie krwi, usuwanie rozkładających się ciał zwierząt, dezodoryzacja po rozkładającym się mięsie, rybach, mleku.

Usuwanie zapachu – dezodoryzacja, deodoryzacja

Ozonowanie wykazuje bardzo wysoką skuteczność, jeśli interesuje nas usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Jego  źródła mogą być przy tym bardzo różne.

Palenie papierosów w mieszkaniu, obecność dużej liczby zwierząt domowych, farby i lakiery po remoncie. Zapach stęchlizny towarzyszy często także osobom starszym, zwłaszcza mającym tendencję do tzw. zbieractwa. Ozonowanie ścian, podłóg, wyposażenia jest skutecznym sposobem na usuwanie zapachów pozostałych po zawilgoceniu, zalaniu, powodzi, zadymieniu, pożarze.

Ozon bardzo skutecznie wiąże cząsteczki zapachowe i rozbija je, stąd też jest dużo lepszym sposobem na pozbycie się niepożądanych woni na stałe. Albo przynajmniej na dłuższy czas, jeśli nie wyeliminujemy źródła zapachu – np. cieknącej rury, powodującej zawilgocenie i zagrzybienie ścian. Tym właśnie dezodoryzacja ozonem (potocznie zwana też deodoryzacją) różni się od maskowania zapachów za pomocą domowych środków, typu odświeżacze powietrza.

Cena uzależniona jest od szeregu czynników, z których najważniejszy to wielkość ozonowanego mieszkania czy pomieszczeń, oraz oczekiwany rezultat.  Jeśli jest to ozonowanie po pożarze czy usuwanie zapachu po zalaniu, zapewne konieczne będzie powtórzenie zabiegu 2-4 razy i połączenie ich z innymi procedurami (dekontaminacja). Również jeśli mówimy o ozonowaniu mieszkania po zmarłym procedura jest uzależniona od warunków zastanych.

Zadzwoń: (+48) 605 22 99 88

Specyfiką sprzątania specjalistycznego jest to, że niepożądane obiekty, zabrudzenia czy zanieczyszczenia są potencjalnie szkodliwe, niebezpieczne dla otoczenia, uciążliwe pod względem wizualnym i zapachowym. Dlatego też na potrzeby naszych klientów reagujemy szybko i zdecydowanie.

Sprzątanie specjalistyczne świadczymy w całej Polsce, a nasz telefon czynny jest przez całą dobę.

KONTAKT

DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

Telefon alarmowy czynny

24h/7 dni w tygodniu

tel: (+48) 605 22 99 88

e-mail: biuro@sprzataniepozgonie.pl

www.sprzataniepozgonie.pl